KNUT MARIUS
lørdag 14. mars 2026, 19:30 | Kuppelhallen
fredag 03. okt - lørdag 04. okt | Kjøp |
Kommer i salg
15. mai 2025 kl. 12:00 |
Stavanger får endelig sin egen festival for rock- og metal! Vi har lenge hørt publikum si at de gjerne skulle ønske seg flere konserter i Stavanger med hardere musikk, nå kan vi endelig si at vi får gjort noe med det. Stavanger rockfest finner sted i Zetlitz 3. og 4. oktober. Det blir to scener inne i Zetlitz og vi skrur forsterkerne til 11 to hele dager!
Artister:
Abbath, var frontmannen i Immortal som er et av Norges fremste black metal-band igjennom tidene. Få musikere har hatt en så stor innflytelse på den norske ekstremmetallscenen som riff-maestroen, Abbath. Han gir alt i sine spektakulære konserter, både visuelt og lydmessig. Det finnes rett og slett ingen scenepersonlighet som Abbath i moderne ekstremmetall. Som frontmann for det legendariske Immortal i flere tiår, har den produktive artisten levert black metal-klassikere, spilt på de største festivalene i Europa og turnert verden rundt, både som soloartist og som en del av den ikoniske trioen. Nå fortsetter Abbath sin Return to the Raven Realms-turné, og han vil gi fansen en oppdatert setliste bestående av Immortal-klassikere fra hans periode i det legendariske bandet.
Honningbarna har blitt beskrevet som landets beste liveband og nylig utgitt det som allerede omtales som et av årets beste album. Bandet har holdt et forrykende tempo siden de brøytet seg opp og frem som tenåringer. Den første EPen kom i 2010 og siden har de holdt et fast grep om publikum. Honningbarna har utgitt seks album, vunnet Spellemann- og P3 Gull-priser. I år har de fulgt opp med sitt syvende album, Soft Spot, hvor terningkastene fra kritikere og tilbakemeldingene fra lytterne overgår selv paradermarsjen fra deres forrige utgivelse. «Et årets beste album», «gnistrende», «deres hittil beste verk», og «kvaliteten er helt heidundrende vill» er et knippe utvalgte beskrivelser fra anmeldere. Parallelt med at bandet har utforsket og kontinuerlig utviklet lyden av seg selv i studio, har en stadig økende publikummasse funnet veien til Honningbarnas hjemmebane, konsertene.
Purified In Blood har mange år under beltet, og er hyllet nasjonalt og internasjonalt for solide opptredener, vi gleder oss til å se dem i stort format på hjemmebane. Etter over et tiår i stillhet kom den ustoppelige kraften Purified in Blood tilbake med sitt etterlengtede nye album, “Primal Pulse Thunder”. En intens reise, der brutale hardcore-elementer smelter sammen med tordnende metal-riff.
Autonomie er et Thrash metal band fra Stavanger/Hundvåg. De lager en god blanding mellom aggressiv punk og old school thrash metal og har etter et stort antall konserter de siste årene blitt et liveband som virkelig sparker fra seg!
Baest er et dødsmetalband fra Danmark, kjent for sin old school death metal-inspirerte lyd og energiske liveshow. Med tydelige referanser til band som Morbid Angel, Entombed og Bloodbath, kombinerer de brutalitet med teknisk presisjon. Baest har fått internasjonal anerkjennelse og spilt på store festivaler som Copenhell og Roskilde.
The Clumps, har på kort tid blitt en undergrunns-kraftpakke å regne med på den norske rockescenen. Med sin unike blanding av alternativ rock, grunge og innslag av post-grunge og shoegaze, har de skapt et lydbilde som både er rått og forfriskende. Nostalgi og fremtid i en pakke som spruter energi.
Daufødt er et norsk punk/hardcore-band kjent for sin intense energi, kompromissløse stil og tydelig feministisk og politisk profil. Daufødt turnerer i 2025 kontinentet rundt med konserter over hele Europa for å promotere nytt album, men gjør heldigvis også noen ytterst få konserter i Norge. Etter å ha turnert Skandinavia rundt flere ganger både på klubber og festivaler som Roskilde og Øyafestivalen krøp bandet ned i kjelleren og snekra sammen et album som forener det kaotiske og voldsomme med mer catchy rockeundertoner – i kjent stil. Deres tredje album «Glitter» er ikke glitter og glam, men det som ikke går bort, det som sitter i. Daufødt tar på denne plata tempen på 2025. sett fra en ung voksens perspektiv. Det er desperate rop om endetida mens man ser på videoer av søte hunder. Musikken deres balanserer kaos og kontroll, med skarpe tekster og en ekstremt energisk scenetilstedeværelse som har gjort dem til et av de mest spennende nye bandene i norsk og europeisk undergrunn.
Eie seg ut med sin atmosfæriske og eksperimentelle tilnærming til rock og pop. Gotisk grunga har blitt brukt om musikken, men vi vil si at dette er musikk som rommer fler sjangre og gjør seg ypperlig live! Gjør deg klar for en konsert full av musikalske og lyriske kontraster, der destruktive relasjoner og ukritisk idealisering av autoriteter blir slengt veggimellom! Albumet «My Tongue Is Stuck to the Roof of My Mouth And That Is All I Can Think About» ble nylig sluppet og fikk meget gode tilbakemeldinger
You Know Who, er et band som opererer i grenselandet mellom rock og punk, med tunge riff og humoristisk snert. Gjennom et dypdykk i 70-tallets Detroitrock og rockebølgen i Scandinavia på 90/00-tallet, samtidig som de har forsynt seg av den hellige ungdomskilden på 4,7% og skrudd forsterkerne opp til et nivå som ville gjort Spinal Tap stolte. De sitter inne med et ønske om å levere et produktsom middelklassen fortjent kan åpne seg en kald en til, på fredag etter en lang uke i offentlig sektor. Medlemmer fra ulike etablerte band gjør prosjektet til en slags lokal supergruppe innenfor sin sjanger. De har gjort seg bemerket i undergrunnskretser langt ut over landets grenser.
Årabrot er et eksperimentelt rockeband fra Haugesund, kjent for sin mørke og kunstneriske tilnærming til lyd og tematikk. De har i 20 år vært kronisk uforutsigbare, akutt umulige, evig vanskelige og et? helvete å sette i bås. Det finnes vel knapt en sjanger bandet ikke har overrumplet? med sine enorme gitarforsterkere og militante riff.? Bandet blander elementer fra støyrock, industriell musikk og avantgarde med teatralsk vokal og dypt eksistensielle tekster. Årabrot har fått kritikerros internasjonalt og står som et av Norges mest unike og kompromissløse band.
Vi gleder oss til å feire rock og metal når vi samles to dager i Zetlitz til høsten!
Aldersgrense 18 år, ingen vergeordning tilgjengelig.
Husk å ta med gyldig legitimasjon.
Våre venner på Comfort Hotel Square har et godt tilbud deg som trenger overnatting under festivalen!
Bruk denne lenken.
Varighet:
TBA
Arrangør:
Stavanger konserthus
torsdag 15. mai 2025, 19:30 | Fartein Valen
fredag 16. mai 2025, 20:00 | Fartein Valen
lørdag 17. mai 2025, 13:00 | Uteamfiet, Stavanger konserthus
lørdag 24. mai 2025, 11:00 | Fartein Valen
lørdag 24. mai 2025, 13:30 | Fartein Valen
lørdag 24. mai 2025, 16:00 | Fartein Valen
søndag 25. mai 2025, 13:30 | Fartein Valen
søndag 25. mai 2025, 15:30 | Fartein Valen
mandag 09. juni 2025, 19:30 | Zetlitz
torsdag 12. juni 2025, 19:30 | Fartein Valen
fredag 13. juni 2025, 19:30 | Fartein Valen
torsdag 26. juni 2025, 18:00 | Spiseriet, Stavanger konserthus