Nøtteknekkeren med Classical Ukrainian Etoile Ballet
søndag 14. desember 2025, 15:00 | Zetlitz
fredag | 05. september 202505. sep 2025 | 19:30 | Kjøp |
All Tomorrow’s Parties er en danseforestilling som tar for seg hvordan hiv og Aids påvirket den norske dansen på 80- og 90-tallet. Flere norske dansere ble smittet av viruset, levde med hiv og døde av Aids. Men hvem var de? Hvordan danset de? Og ikke minst; hva ville de ha danset dersom de ikke hadde blitt borte?
Med All Tomorrow’s Parties ønsker kunstnerne bak å kartlegge hullet som disse etterlot seg og fylle det gjennom å iscenesette dans som aldri fant sted. All Tomorrow’s Parties en fiktiv ‘enactment’ av dans som aldri ble danset.
Forestillingen følges av en ettersnakk med Matthias Danbolt (professor i kunsthistorie ved Københavns Universitet), Ingvil Førland Hellstrand (professor i tverrfaglig kjønnsforskning ved Universitetet i Stavanger) samt kunstnerisk involverte i prosjektet. Under ettersnakken tilbys gratis lett servering.
Denne visningen av All Tomorrow’s Parties markerer avslutningen på Brynjar Åbel Bandliens tre-årige forskningsprosjekt med tittelen All Tomorrow’s Parties: Post-pandemic dancing, støttet av HK-Dir sitt program for kunstnerisk utviklingsarbeid.
• Idé: Brynjar Åbel Bandlien
• Dans: Lars Jacob Holm og Brynjar Åbel Bandlien
• Manus: Dag Johan Haugerud
• Scenografi, kostyme og lysdesign: Corentin JPM Leven
• Musikk: Borusiade, Leonard Bernstein, Marvin Hamlisch og The Velvet Underground
• Foto: Helene Levand
• Kurator for arrangement: Sofie B. Ringstad
• Utforming publikasjon: Jonas Ersland
• Design plakat: Kjetil Brandsdal
Informanter: Dag Johan Haugerud, Simen Sand, Morten Rudå, Geir Morstad, Randi Urdal, Lars Jacob Holm og Arne Fagerholt
Teoretisk overbygning: Ingvil Førland Hellestrand og Henriette Thune
Takk til RIMI/IMIR Scenekunst, Danseinformasjonen, Skeivt Arkiv, Stavanger kommune, Rogaland Fylkeskommune, Universitetet i Stavanger og FRI Rogaland/Rogaland på Skeivå.
En spesiell takk til Ola Henning Bergseng.
Varighet:
1 time og 30 minutter forestilling + 1 time panelsamtale
Arrangør:
UiS – Fakultet for utøvende kunstfag
lørdag 26. april 2025, 12:00 | Hele Bjergsted
lørdag 26. april 2025, 13:30 | Fartein Valen
lørdag 26. april 2025, 16:00 | Fartein Valen
lørdag 26. april 2025, 20:00 | Zetlitz
søndag 27. april 2025, 10:00 | Fartein Valen
søndag 27. april 2025, 12:30 | Fartein Valen
søndag 27. april 2025, 13:00 | Hele Bjergsted
søndag 27. april 2025, 15:00 | Fartein Valen
onsdag 30. april 2025, 12:30 | Fartein Valen
onsdag 30. april 2025, 18:00 | Fartein Valen
fredag 02. mai 2025, 19:30 | Zetlitz
lørdag 03. mai 2025, 19:00 | Kuppelhallen